Kwi 28 2017

14-05-2017 II Zawody Benchrestowego Pucharu Południa – Jaworzno

 
 
 
 
Kluby strzeleckie DSSR LOK i SMS Hetman mają zaszczyt zaprosić
 
na
 
II Zawody Benchrestowego Pucharu Południa 2017.

 

 

Data i miejsce zawodów:   14 maja 2017     Strzelnica miejska Jaworzno ul. Szczakowska 83a

 

Współrzędne geograficzne 50.2345, 19.26516

 

 

Kategorie

 • 25 m Light Varmint (LV)
 • 50 m Liggt Varmint (LV)


Koszt udziału w zawodach to 20 pln za konkurencje płatne na zawodach

 

>>  Formularz Zgłoszeniowy  <<<

 

 

Harmonogram zawodów:

 • 8.45    – Odprawa zawodników
 • 9.00   – Rozpoczęcie zawodów
 • 13.00 – Zakończenie zawodów
 • 13.15 – Ogłoszenie wyników
Serdecznie zapraszamy!

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/14-05-2017-ii-zawody-benchrestowego-pucharu-poludnia-jaworzno/

Mar 17 2017

IV Multi-Konkurencyjne Zawody DSSR 2017

 
 
W dniu 22.04.2017 na strzelnicy miejskiej w Jaworznie
 
odbyły się
 
 IV Multi-Konkurencyjne Zawody Strzeleckie DSSR
 
Jaworzno 2017
 
rozegrano konkurencje pneumatyczne HFT/FT
 
oraz w strzelaniu do tarczy ze sportowej broni palnej.
 
Zawody HFT/FT zaliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu DSSR 2017
 
Tradycyjnie już od czterech lat kwietniowe zawody organizowane przez DSSR to nie tylko konkurencje pneumatyczne. W tym roku oprócz pneumatycznych HFT i FT rozegrane zostały jeszcze trzy tarczowe konkurencje na których zawodnicy strzelali z broni palnej. Dla zawodników pełnoletnich przygotowaliśmy strzelanie z karabinu wojskowego kbk AK – 5 strzałów oraz kbks karabin sportowy – 10 strzałów a także, pistolet wojskowy 9 mm 5 strzałów do tarczy.
 
Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00. Na szczęście pogoda nie przestraszyła zawodników aż tak bardzo. Na torze strzeleckim w zmaganiach o zwycięstwo walczyło 45 zawodników. W tym roku było wyjątkowo dużo strzelców FT  (7 zawodników).
 
Początkowe zachmurzenie w godzinach przedpołudniowych zmieniło się na  na zachmurzenie małe i południe wszyscy ujrzeli długo oczekiwane słońce na błękitnym niebie. Tor pomimo że krótki bo składający się z 30 celów nie okazał się zbyt łatwy. Nikt ze startujących nie pochwalił się kompletem punktów. Najlepszych dwóch zawodników HFT1 wystrzelało 56 punktów. Najlepszym wynikiem w konkurencji HFT1 pochwalił się  Krzysztof Kowalczyk (Hunter Team) drugi był  Gerard Cebula a trzecie miejsce na podium wywalczył sobie Tomasz Pachoł (53 pkt). Nasz zawodnik w tej konkurencji zająć 4 miejsce (Henryk Kozioł – DSSR). W konkurencji sprężyn (HFT2) najlepiej strzelał zawodnik z Klubu DSSR Marek Sobota (49 pkt), drugie miejsce zdobył Tomasz Krakowski (48 pkt) a trzeci w tej konkurencji to Andrzej Przybysz (46 pkt). Najlepsi zawodnicy FT to Sławomir Czapla (Hetman – 28 pkt), drugie miejsce zajął Jarosław Majda również z wynikiem 28 pkt,  a trzecie miejsce wystrzelała Katarzyna Millan 23 pkt. Najlepiej strzelającym Juniorem została Olga Mazurowska (DSS).
 
Krótka fotorelacja z zawodów
 
 

Wyniki z zawodów HFT/FT można pobrać tutaj -> Wyniki zawodów w pliku XLS

Wyniki konkurencji Broń Palna -> Wyniki broń palna w pliku XLS

Wyniki Puchar DSSR 2017 -> Wyniki puchar 2017 pliku XLS

 

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/iv-multi-konkurencyjne-zawody-dssr-2017/

Gru 23 2016

Otwarcie Pucharu Zimowego 2017 – 15.I.2017 – Zawody Jaworzno

 
15.01.2017r odbyły się Zawody otwierające
 
PUCHAR ZIMOWY 2017
 
zawody te są jednocześnie
 
I Zawodami zaliczanymi do Pucharu HFT/FT DSSR 2017
 

Od sześciu lat czyli już od roku 2012 w południowej części naszego kraju w miesiącach zimowych organizowane są pneumatyczne zawody HFT i FT. Również w tym roku po kilku miesiącach jesienno zimowej przerwy sympatycy strzelectwa terenowego mieli wreszcie okazję spotkać się we własnym gronie i jeszcze raz sprawdzić swoje możliwości i umiejętności strzeleckie w zimowych zawodach HFT i FT. W tym roku pierwsze zawody należące do VI edycji Pucharu Zimowego 2017 zorganizował Klub DSSR. Zawody odbyły się 15 stycznia w zalesionej części terenu należącego do strzelnicy miejskiej w Jaworznie.

Przygotowania do zawodów trwały już od listopada zeszłego roku. W tym roku do rozegrania zawodów przygotowanych zostało 30 nowych celów HFT. Figurki będące celami w zawodach zostały opracowane przez naszego klubowego kolegę. Elementy figurek zostały wykonane w specjalistycznej firmie a następnie złożone przez klubowiczów. 

 

Tor strzelecki wspólny HFT iFT składał się z 30 figurek. Dla strzelców FT rozstawionych zostało 7 dodatkowych celów (w odległości powyżej 42 m i nie większej niż 50 m.)


Organizacja i rozgrywki tegorocznego Pucharu po raz pierwszy w historii przekroczyły granice Polski gdyż drugie zawody rozegrane zostaną 29 stycznia w Bohuminie. Wśród organizatorów jest także po raz pierwszy klub DGST Beaver z Dolnego Śląska. W organizacji zmaganiań pucharowych tradycyjnie już biorą udział kluby Hunter Team, KSP Jura oraz DSSR. W sumie rozegranych zostanie pięć zawodów z których do klasyfikacji będą liczone trzy najlepsze wyniki.

Na udostępnionym od 21 grudnia formularzu zgłoszeniowym na pierwsze zawody tegorocznego PZ zapisała się w tym rekordowa liczba uczestników. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 98 zawodników oraz 5 osób towarzyszących. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 85 zawodników którzy startowali w konkurencjach FT, HFT1 oraz HFT2. Przybyli na nasze zawody koledzy z Czech oraz z całej Południowej oraz Środkowej Polski. Gościliśmy więc zawodników z Warszawy, Poznania, Łodzi, Przemyśla, Tarnobrzegu, Tarnowa, Sanoka, Krakowa, Górnego i Dolnego Śląska, Zagłębia oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Oprócz klasyfikacji indywidualnej w PZ 2017 prowadzona jest także klasyfikacja drużynowa. W pierwszym dniu zawodów do klasyfikacji drużynowej zgłosiło się 6 pięcioosobowych zespołów.

Zawody w Jaworznie rozpoczęły się punktualnie o 10 czyli zgodnie z harmonogramem. W czasie ceremonii otwarcia zawodów wszystkich uczestników przywitały płatki śniegu które były świadectwem i potwierdzeniem że zaczynają się prawdziwe zimowe zawody strzeleckie. Po krótkiej odprawie na której omówiono tor strzelecki oraz bezpieczeństwo, zawodnicy rozpoczęli strzelanie. Tradycyjnie już zawody zimowe to 30 celów HFT oraz 7 celów dostawionych dla zawodników FT. Po ponad trzech godzinach zmagań na torze, pierwsi zawodnicy ukończyli zawody.

 

 

 

 

 

 

 Niestety nikt z zawodników nie wystrzelał kompletu punktów.

W kategorii FT pierwsze miejsce zajął Sławomir Czapla – ( 28 pkt.), drugie miejsce wyłonione zostało w dogrywce i ostatecznie zajął je Jarosław Majda (26 pkt) przed Przemysławem Godek (26 pkt) który zajął miejsce trzecie.

W kategorii HFT1 dogrywało się aż pięciu zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii HFT1 zajął Gerard Cebula (58 pkt), drugie Marcin Markisz (58 pkt) a trzecie Tomasz Kaperek (57 pkt). W kategorii HFT2 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Siuda (53 pkt.), drugie nasz Klubowicz Marek Sobota (51 pkt) a o trzecie dogrywało się trzech zawodników w wyniku czego trzecie miejsce zajął Sławomir Opiela. Najlepiej strzelającą kobietą na zawodach została Danuta Markisz (55 pkt.) a najlepszym seniorem Jerzy Świstak (51 pkt). W kategorii junior najlepszym strzelcem został Aleksander Zawierucha, drugie miejsce zajęła Maria Kvapilová a trzecie Mateusz Knysak. Najlepszą drużyną po pierwszych zawodach tegorocznego PZ została Jura Team Kolba.pl

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/otwarcie-pucharu-zimowego-2017-15-i-2017-zawody-jaworzno/

Lis 23 2016

Piknik Strzelecki Żory – 13.XI.2016

Forum Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni Strona Główna

13 listopad 2016 

PIKNIK STRZELECKI W ŻORACH

W dniu 13.11.2016  na strzelnicy w Żorach odbył się piknik strzelecki  „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Impreza ta  została zorganizowana przez Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni  przy współudziale zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.20161113_103130

Oprócz oddania  tytułowych 10 strzałów przez wszystkich chętnych, wśród atrakcji też były:

 • pokazy obsługi i strzelania z broni czarno-prochowej,
 • prezentacja udzielania pomocy przedmedycznej,
 • omówienie i zaprezentowanie strzelectwa dynamicznego,
 • konkurs wiedzy militarnej z nagrodami,
 • strzelnica pneumatyczna prowadzona przez Klub DSSR,
 • ognisko integracyjne z  własnoręcznie pieczonymi kiełbasami.

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/11/12.jpg

Przez cały piknik  kolekcjonerzy ze Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni,  Stowarzyszenia Miłośników Broni GIWERA oraz Stowarzyszenie Strzelców i Kolekcjonerów Broni, prezentowali swoi zbiory broni.

Mimo chłodu i lekkich opadów śniegu  swoje umiejętności strzeleckie postanowiło sprawdzić ponad 80 strzelających. Wraz z rodzinami,  na pikniku było prawie dwieście osób.

Każdy strzelający dostał pamiątkowy dyplom oraz  powiększył swoją wiedzę dotyczącą broni.

Impreza nie mogła by się odbyć bez pomocy: Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR LOK, WojnArm, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Żor, Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, Ruland Engineering & Consulting, Dixie Bar oraz  RED-MED

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/11/6.jpg

Klub DSSR wystawiał stoisko na którym prezentowane były pistolety i karabinki pneumatyczne. Ponieważ piknik odbywał się na strzelnicy i w terenie który pozwalał na ustawienie mini strzelnicy pneumatycznej dlatego na stoisku DSSR można było nie tylko obejrzeć sprzęt strzelecki lecz także strzelić z pistoletu lub karabinu do tarczy na dystansie 10m. Oprócz tarczy postawiliśmy także kilka figurek HFT. Pomimo lekkiego mrozu i przemijających opadów śniegu stoisko DSSR cieszyło się niemałą popularnością. Przez kilka godzin klubowicze mieli pełne ręce roboty. O popularności naszego stoiska świadczy fakt że w czasie pikniku goście wystrzelili prawie 2 paczki śrutu czyli oddali około 1000 strzałów. Dzięki przenośnej strzelnicy z zamontowanym tarczo-ciągiem wymiana tarcz i sprawdzanie wyników było bardzo wygodne i bezpieczne.

FOTORELACJA Z PIKNIKU

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/piknik-strzelecki-zory-13-xi-2016/

Lis 21 2016

10 strzałów ku chwale Ojczyzny

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada

 

 W sobotę 12 listopada z okazji Święta Niepodległości na Naszej strzelnicy Rozkówka po raz pierwszy w historii Klubu zorganizowane zostały zawody pod hasłem: 10 strzałów ku chwale Ojczyzny.

 

roz96

    Zawody zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Stary Sosnowiec. Przybyło 23 zawodników w wieku od lat 9 do 16, niektórzy z nich zjawili się na strzelnicy wraz ze swoimi rodzicami, braćmi lub siostrami, byli także dziadkowie i babcie. Impreza była bezpłatna. W sumie gościliśmy na Naszej Klubowej strzelnicy blisko 48 osób.

 

roz2

 

Rozegrano tarczowe zawody pneumatyczne. Początkowo ustalono dystans do tarczy na 10 metrów jednak przed zawodami decyzją sędziego głównego który wziął pod uwagę  bardzo młody wiek niektórych zawodników dystans do tarcz został skrócony do 5 metrów. Zawodnicy strzelali z wiatrówek o mocy do 7 J które wyposażone były w tradycyjne przyrządy celownicze czyli muszka i szczerbinka. Gdy jedna zmiana zawodników strzelała dla pozostałych zawodników serwowane były gorące kiełbaski które tradycyjnie już na klubowym grillu przygotowywał nasz kolega Bartek – „bartekzb”.  Nikomu ani zawodnikom ani organizatorom w przebiegu zawodów nie przeszkadzał przejmujący ziąb oraz okresowe opady drobnego śniegu. Strzelnica zapełniła się śmiechem i dziecięcymi pokrzykiwaniami. Strzelanie podobało się zarówno przybyłym dzieciom jak i dorosłym opiekunom.

Roz96

Roz96
Obraz 1 z 62

pwstazkapolskaZawody krótkim przemówieniem otworzył Sekretarz Klubu DSSR Grzegorz Sakłak. Następnie Słowo Boże dla wszystkich zawodników i organizatorów wygłosił ks. Dariusz Szyszka. Po krótkiej modlitwie w intencji Ojczyzny, przybyłych zawodników i organizatorów rozpoczęły się zawody strzeleckie. Nie bez powodu zawody odbyły się pod hasłem „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” zaledwie dzień przed zawodami wszyscy świętowaliśmy Dzień Niepodległości Polski. Dla niektórych zawodników były  to pierwsze zawody strzeleckie w życiu. Niektórzy z młodych zawodników pomimo swoich pierwszych zawodów wystrzelali na tarczy całkiem niezłe wyniki. Zawody trwały do późnych godzin popołudniowych. Najlepszy wynik wystrzelał i pierwsze miejsce zajął Michał Śladowski 45 pkt, drugie miejsce zajął Jan Rzeszutek 44 pkt, natomiast trzecie miejsce Janusz Pryciuk z wynikiem 40 pkt. Wszystkim zawodnikom niezależnie od zdobytego miejsca i wystrzelanych punktów składamy gratulacje i zapraszamy na następne zawody na strzelnicę DSSR. Dziękujemy wszystkim Klubowiczom oraz osobom nie zrzeszonym w naszym Klubie którzy uczestniczyli w zawodach i pomagali w ich  organizacji.

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/10-strzalow-ku-chwale-ojczyzny/

Strona 1 z 912345...Last »
Ta strona używa COOKIES. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarkiPolityka cookies