Sie 26 2016

IX ZLOT STRZELECKI DSSR – ZAKRZÓW 2016

KLUB STRZELECKI DSSR ZAPRASZA NA

 IX ZLOT STRZELECKI DSSR ZAKRZÓW 2016

 ORGANIZOWANY

 W DNIACH OD 7-9.X.2016

W CZASIE ZLOTU ZOSTANĄ ROZEGRANE ZAWODY W KONKURENCJACH: HFT, FT, NHFT

(DLA KONKURENCJI HFT/FT OBOWIĄZUJE REGULAMIN PFTA)

DODATKOWO DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH KONKURENCJA OLIMPIJSKA (KPN)

W dniach od 07 do 09 października 2016 r. tradycyjnie już jak co roku na terenie Ośrodka Wczasowo-Rekolekcyjnego CARITAS im. Jana Pawła II w Zakrzowie organizujemy  IX Zlot Strzelecki ŚKS DSSR LOK – ZAKRZÓW 2016. Zlot w Zakrzowie zaczynamy ogniskiem w piątek wieczorem 7 października, a kończymy w niedziele 9 października w godzinach popołudniowych ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród oraz dyplomów. Organizator zapewnia układ toru zgodny z przepisami bezpieczeństwa zawartymi w regulaminie PFTA. W czasie trwania Naszego Zlotu odbędą się zawody strzeleckie w konkurencjach:

 • HFT/FT (wspólny tor z dostawionymi dodatkowymi wydzielonymi 10 celami dla FT) dwie rozgrywki po 40 celów, pierwsza w sobotę i druga w niedzielę. Zawody rozpoczynamy w godzinach porannych – zawody będą rozgrywane zgodne z regulaminem PFTA. Tor strzelecki HFT/FT po każdych zawodach zostanie zmieniony. Oznacza to inny układ toru w sobotę i w niedzielę.
 • NHFT – 20 celów ( nocne HFT ) – sobota w godzinach wieczornych – zawody zgodne z regulaminem PFTA
 • Konkurencja Olimpijska (Kpn) – dla wszystkich uczestników zlotu którzy będą chcieli strzelić do tarczy proponujemy konkurencję olimpijską – karabin pneumatyczny (Kpn) zawody w sobotę 08 października. Zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej do tarcz ustawionych w odległości 10 m.. Zawodnik oddaje 5 strzałów punktowanych do tarczy punktowej oraz dowolną liczbę strzałów do tarczy treningowej. Czas na oddanie strzałów 5 min. Wybór wiatrówki i stanowiska strzeleckiego będzie odbywał się w drodze losowania. Wszystkie wiatrówki do rozegrania tej konkurencji będą posiadały takie same przyrządy celownicze (diopter). Wszyscy zawodnicy strzelają tym samym śrutem. Do uczestnictwa w tej konkurencji zapraszamy wszystkich uczestników Zlotu zarówno zawodników jak i osoby towarzyszące. Sprzęt strzelecki czyli wiatrówki oraz śrut a także tarcze do tej konkurencji zapewnia organizator Dla zwycięzców tej konkurencji przewidujemy drobne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Po rozegraniu zawodów wiatrówki tak jak i strzelnica będą do dyspozycji gości – wstęp wolny.

Do klasyfikacji generalnej Zlotu Strzeleckiego Zakrzów 2016 będą zaliczane wyniki z zawodów HFT, FT rozgrywanych 08 i 09 października 2016. Zawody NHFT rozgrywane 08 października 2016 nie będą liczone do klasyfikacji generalnej Zlotu. Punkty do klasyfikacji po każdych zawodach będą liczone jako procent ilości punktów zawodnika do ilości punktów zdobytych przez zwycięzcę zawodów w danej kategorii i klasie sprzętowej (HFT-1, HFT-2, FT – punkty z toru, bez dogrywek). Wynik będzie liczony z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Zwycięzcą Zlotu w danej konkurencji i klasie sprzętowej zostanie zawodnik, który uzyska najwyższą sumę punktów w konkurencjach HFT oraz FT. W przypadku uzyskania równej sumy punktów przez więcej niż jednego zawodnika na miejscach od 1 do 3, o generalnej klasyfikacji zadecyduje większa ilość wyższych miejsc w rozegranych zawodach. Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia, rozegrana zostanie dogrywka. Powyższa zasada dotyczy wyłonienia kolejności na pierwszych trzech miejscach klasyfikacji generalnej.

Ponieważ w tym roku Zlot Strzelecki Zakrzów kończy rozgrywki pucharowe DSSR dlatego też w niedziele 09 października dla najlepszych zawodników tegorocznych rozgrywek pucharowych zostaną wręczone pamiątkowe puchary.


ADRES OŚRODKA: Zakrzów 76, 34-145 Stronie
Współrzędne geogr. GPS: +49° 48′ 45”, +19° 39′ 7”
Nie wiesz jak dojechać ? —> MAPA DOJAZDU


 OPIS OŚRODKA I OKOLICY W KTÓREJ ORGANIZOWANY JEST ZLOT

Tradycyjnie już IX Zlot Strzelecki DSSR odbędzie się w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym CARITAS w Zakrzowie. Obiekt ten składa się z kompleksu 6 budynków rozlokowanych w pięknej zalesionej okolicy na zboczu góry Chełm o wysokości 603 m n.p.m. Ośrodek z racji swojego charakteru kieruje swoją ofertę głównie do grup pielgrzymkowych, rekolekcyjnych oraz wycieczek zorganizowanych. Dlatego proponuje swym gościom zakwaterowanie w pokojach 5 i 6 osobowych typu studio (2+3 lub 2+4 osoby).

Każdy pokój 5 lub 6 osobowy posiada pełny węzeł sanitarny. W cenę noclegu wliczony jest posiłek składający się ze śniadania, obiadu i kolacji. Smaczne posiłki o polskim tradycyjnym charakterze przyrządzane są na miejscu w kuchni oraz podawane w stołówce ośrodka. Na potrzeby zlotu i dla naszych zawodników ośrodek daje nam do dyspozycji 50 miejsc noclegowych.

 Na terenie ośrodka znajduje nowoczesny kompleks sportowy składający się z dwóch boisk przygotowanych do gry w tenisa ziemnego, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Boiska posiadają sztuczną nawierzchnię i są ogrodzone. Ośrodek oddalony jest około 4 km od Kalwarii Zebrzydowskiej. Otoczenie ośrodka to zalesione górzyste tereny dające możliwość rozłożenia ciekawego toru strzeleckiego HFT/FT. Zakrzów i jego okolica obfituje w niezwykłe krajobrazy, czyste powietrze i ciszę oraz jest doskonałym miejscem na indywidualny lub zbiorowy wypoczynek. Poniżej prezentujemy kilka fotografii ośrodka, pokoi oraz otoczenia.

 UWAGA !!!

ZAPISY DOTYCZĄCE UDZIAŁU W ZLOCIE Z ZAKWATEROWANIEM I WYŻYWIENIEM PRZYJMUJEMY NAJPÓŹNIEJ DO DNIA:  01.10.2016 r

 ZAPISY DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA W ZLOCIE BEZ ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA PRZYJMUJEMY NAJPÓŹNIEJ DO DNIA:  05.10.2016 r

 ZAPISY PRZYJMUJEMY WYŁĄCZNIE POPRZEZ

 >>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<<

 LISTA ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW


Uczestnicy którzy chcą mieć zapewniony nocleg i wyżywienie powinni przesłać stosowny przelew na nasze konto najpóźniej do dnia 03.10.2016 r jeżeli zapłata nie wpłynie na nasze konto do dnia 03.10.2016 do godz. 18.00 nie gwarantujemy dla tych uczestników noclegu ani wyżywienia.

Opłatę startową (za uczestnictwo w zawodach bez wykupionego noclegu i wyżywienia) prosimy przesłać przelewem na podane konto bankowe najpóźniej do dnia 05.10.2016 r.

Preferujemy wpłaty poprzez przelew na podane poniżej konto bankowe, jednak istnieje także możliwość uiszczenia opłaty startowej na miejscu w dniu zawodów ale tylko za odliczoną gotówką


Dane do przelewu
Opłaty prosimy kierować na konto:

Henryk Kozioł, 41-216 Sosnowiec
Nr konta: 23 1050 1360 1000 0092 1990 7475

Na przelewie prosimy o dopisek: Darowizna dla DSSR, Zlot Zakrzów 2016, nazwisko i imię uczestnika oraz informację czego dotyczy wpłata, czy tylko uczestnictwa w zawodach czy także zakwaterowania i wyżywienia.

PLAN ZLOTU

07.10.2016 – Piątek

 • 16.00 – zakwaterowywanie uczestników Zlotu
 • 19.00 – 24.00 – kolacja dla uczestników zlotu (wspólny grill oraz rozmowy strzeleckie). Jeśli pogoda pozwoli, to przy ognisku.

08.10.2016 – Sobota

 • 7.00 – 9.15 dostępna strzelnica techniczna tzw.„range zero”,
 • 8.00 – 8.45 śniadanie,
 • 8.30 – 9.30 rejestracja zawodników,
 • 9.30 – 9.45 odprawa zawodników,
 • 9.45 – 14.00 zawody HFT/ FT 40 celów I tura
 • 14.00 – 14.45 obiad,
 • 15.30 – Konkurencja Olimpijska (Kpn) – karabin tarcza 10 m
 • 15.00 – 17.45 dla nie strzelających „Konkurencji Olimpijskiej” czas wolny, dostępna strzelnica techniczna tzw.„range zero”
 • 18.00 – 18.45 kolacja,
 • 19.30 – 22.00 zawody NHFT 20 celów,
 • 22.00 – spotkanie przy ognisku.

09.10.2016 – Niedziela

 • 7.00 – 9.15 otwarta strzelnica techniczna tzw.„range zero”,
 • 8.00 – 8.45 śniadanie,
 • 8.30 – 9.15 rejestracja zawodników,
 • 9.15 – 9.30 odprawa zawodników,
 • 9.30 – 14.00 zawody HFT 40 celów II tura,
 • 14.00 – 14.30 obiad,
 • 15.30 – Zakończenie zlotu: ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów oraz pożegnanie zawodników.

Koszty uczestnictwa w Zlocie Zakrzów 2016

Opłata za zakwaterowanie i wyżywienie

Opłaty za zakwaterowanie i wyżywienie dotyczą zarówno zawodników pełnoletnich jak również juniorów w wieku poniżej 18 lat, oraz osób towarzyszących. Na potrzeby tegorocznego zlotu dysponujemy bazą noclegową dla 50 osób. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenia uczestników Zlotu.

 • Opłata za dwudniowe zakwaterowanie i pełne wyżywienie – 150 zł (od piątku 07.X do niedzieli 09.X, obejmuje dwa noclegi oraz wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę – cena nie obejmuje opłaty startowej) – wpłata powinna wpłynąć na nasze konto najpóźniej do dnia 3.X.2016
 • Opłata za jednodniowe zakwaterowanie i pełne wyżywienie – 75 zł (obejmuje jeden nocleg oraz wyżywienie od kolacji do obiadu – cena nie obejmuje opłaty startowej) – wpłata powinna wpłynąć na nasze konto najpóźniej do dnia 3.X.2016
 • Dla zawodników i uczestników zlotu którzy nie wykupili noclegu istnieje możliwość wykupienia tylko obiadu w sobotę lub w niedzielę. Koszt samego obiadu (zupa + danie główne + kompot) wynosi 25 złwarunkiem wykupienia jest wpłata która powinna wpłynąć na nasze konto najpóźniej do dnia 3.X.2016.

Opłata startowa – seniorzy i weterani

 • Opłata startowa płatna przelewem  za dwudniowy udział w zawodach bez zakwaterowania i wyżywienia: konkurencja HFT/FT – 80 zł zawody NHFT – GRATIS
 • Opłata płatna przelewem za jednodniowy udział w zawodach bez wyżywienia i zakwaterowania konkurencja HFT lub FT – 40 zł, konkurencja NHFT – GRATIS
 • Opłata startowa może być uregulowana na miejscu gotówką w dniu zawodów za konkurencje: HFT lub FT – 80 za dwudniowy udział w zawodach oraz 40 zł za udział jednodniowy.

Opłata startowa – zawodnicy juniorzy

 • Opłata startowa za dwudniowy udział w zawodach bez zakwaterowania i wyżywienia, konkurencja HFT/FT – 20 zł – zawody NHFT gratis
 • Opłata za jednodniowy udział w zawodach bez wyżywienia i zakwaterowani, konkurencja HFT /FT – 10 zł – zawody NHFT gratis
 • Opłata startowa może być uregulowana na miejscu gotówką w dniu zawodów konkurencja HFT lub FT – 20 zł za dwudniowy udział w zawodach lub 10 zł za jeden dzień – zawody NHFT gratis

Opłata dla osób towarzyszących (piknikowcy)

 • Opłata za jeden dzień udziału w Zlocie dla osoby towarzyszącej wynosi 10 zł.

Na nieobowiązkowe zawody w konkurencji olimpijskiej (Kpn) zapraszamy nie tylko zawodników biorących udział w konkurencjach HFT/FT lecz także osoby towarzyszące. Sprzęt do rozegrania tej konkurencji (wiatrówki, śrut, tarcze) zapewnia organizator. Wstęp wolny bez opłaty.


PRZYPOMINAMY UCZESTNIKOM ZLOTU !!!!!

 • Zapisy na Zlot przyjmujemy tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy – nie prowadzimy zapisów na miejscu.
 • Opłatę za startowe w zawodach prosimy przesłać przelewem najpóźniej do dnia 05.X.2016 r
 • Wpłaty za nocleg i posiłek przyjmujemy tylko i wyłącznie przelewem do dnia 03.X.2016 r
 • Nie gwarantujemy noclegów ani posiłków dla uczestników zlotu którzy w terminie do dnia 03.X.2016 r nie dokonają wpłaty na podane konto.

 


ZAPRASZAMY NA ZAWODY DO ZAKRZOWA

GWARANTUJEMY :

 • PIĘKNĄ JESIENNĄ POGODĘ

 • ATRAKCYJNY TOR STRZELECKI

 • MIŁĄ I SERDECZNĄ ATMOSFERĘ

 • CIEKAWĄ I SPOKOJNĄ OKOLICĘ

 • LAS PEŁEN GRZYBÓW

 • SMACZNE I SYTE POSIŁKI !!!

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/5896-2/

Cze 30 2016

Letnie Zawody DSSR – Silhouette 17-07-2016 – strzelnica Jaworzno

W dniu 17 lipca 2016 godz. 10.00

ODBYŁY SIĘ LETNIE ZAWODY DSSR W

KONKURENCJI SILHOUETTE (karabin,pistolet)
silhouette1

MIEJSCE ZAWODÓW – STRZELNICA MIEJSKA W JAWORZNIE

Zawody miały charakter otwarty dlatego zawodnikiem na naszych zawodach może być każdy posiadacz wiatrówki w wieku powyżej lat 10.  Zawodnicy którzy nie są pełnoletni mogą wziąć udział w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej.. Zawody będą miały charakter spotkania strzeleckiego na którym oprócz konkurencji Silhouette można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni ostrej centralnego i bocznego zapłonu. W tym celu została zorganizowana konkurencja w strzelaniu do tarczy z pistoletu sportowego 0,22 na dystansie 15 m. Po zakończeniu punktowanych konkurencji każdy z uczestników mógł postrzelać z dostępnej na strzelnicy broni palnej.

>>> WYNIKI ZAWODÓW <<<


 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/letnie-zawody-dssr-silhouette-17-07-2016-strzelnica-jaworzno/

Cze 19 2016

Mini piknik strzelecki – nowi Klubowicze DSSR

NOWI KLUBOWICZE DSSR

MINI PIKNIK NA STRZELNICY ROZKÓWKA

W niedzielę 19 czerwca na strzelnicy Klubu DSSR w Parku Rozkówka odbył się mini piknik strzelecki z udziałem nowych Klubowiczów. Klub DSSR rozrasta się i w ciągu tego roku zapisało się do nas 6 nowych członków. Wszyscy oni mogli się dzisiaj spotkać na Naszej strzelnicy i razem postrzelać oraz podyskutować o sprzęcie strzeleckim i organizowanych przez Klub DSSR zawodach. Pogoda dopisała. Nowi Klubowicze przybyli na strzelnicę ze swoimi najbliższymi. Było więc gwarno i wesoło. Wszyscy doskonale się bawili.

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/mini-piknik-strzelecki-nowi-klubowicze-dssr/

Cze 19 2016

Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie

Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie

15 czerwca 2016

   Na Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie dnia 15 czerwca o godz. 11.00 odbyły się zawody w strzelectwie sportowym „O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA JAWORZNA”.  Zawody te jako impreza sportowa dla dzieci i młodzieży doskonale wplotła się w obchody DNI JAWORZNA 2016r. i w obchody rocznicy 115 lat nadania naszemu miastu praw miejskich.

      Zarząd Miejski LOK w Jaworznie – organizator zawodów – postawił sobie za cel spopularyzowanie strzelectwa sportowego wśród młodzieży naszego miasta oraz wyłonienie najlepszych strzelców i najlepszych zespołów ze szkół, które w przyszłym roku szkolnym będą mogły startować i reprezentować to miasto w wielu innych zawodach strzeleckich.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z terenu Jaworzna w następujących kategoriach wiekowych:12 – 15 lat ( szkoły podstawowe i gimnazjalne) oraz 16 – 19 lat ( szkoły ponadgimnazjalne).

Uczniowie zmierzyli się w konkurencjach: KSP-20 oraz KPN-10.

O kolejności zajętego miejsca decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodnika w poszczególnych konkurencjach. Podobne zasady obowiązywały też dla zespołów.

            Do współorganizacji zawodów włączyło się Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie poprzez ufundowanie pucharów, medali i dyplomów oraz Politechnika Częstochowska, która ufundowała część nagród dla młodzieży. Na Dniach Otwartych Strzelnicy Jaworzno Klub DSSR reprezentował Sekretarz Klubu kol. Grzegorz Sakłak. Klub DSSR prezentował broń czarno-prochową oraz karabinki i pistolety pneumatyczne.

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/dzien-otwarty-strzelnicy-miejskiej-w-jaworznie/

Cze 12 2016

Wojewódzkie Mistrzostwa Ślaskiej Organizacji Obronnej

W piątek 10 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie MOS Sosnowiec (Aleja  Mireckiego 4) odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa o Odznakę Sprawności Fizycznej Śląskiej Organizacji Obronnej. Na Wojewódzkich Mistrzostwach Klub DSSR prezentował stanowisko pokazowe z bronią czarno-prochową oraz karabinkami i pistoletami pneumatycznymi. Klub reprezentowany był przez Grzegorza Sakłaka oraz Marka Barszczowskiego. W czasie mistrzostw został zaprezentowany bardzo bogaty program imprezy. Oprócz widowiska sportowego na odwiedzających czekało wiele atrakcji i ciekawostek, m.in. pokazy przygotowane przez Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Inspekcję Transportu Drogowego oraz uczelnie medyczne i sportowe.

W imprezie brali udział uczniowie klas mundurowych i członkowie organizacji proobronnych z całego województwa śląskiego. Na Stadionie Lekkoatletycznym MOS Sosnowiec przy Alei Mireckiego uczestnicy zmierzyli się  z rywalami w specjalnie przygotowanym siedmioboju. Był m.in. bieg na 3 kilometry, skłony tułowia w przód z kłodą, czołganie, przenoszenie opon oraz rozłożenie i złożenie broni KBK AKMS na czas. Siedmiobój miał na celu wyłonienie najbardziej zgranej i sprawnej drużyny.

Mistrzostwa miały charakter patriotyczny, ze względu na Rok Cichociemnych, wraz z udziałem ostatniego żyjącego Cichociemnego, Aleksandra Tarnawskiego, ps. Upłaz.

STANOWISKA PROMOCYJNE I POKAZY

 • Policja Wojewódzka z Katowic i Miejska z Sosnowca: sprzęt policyjny, robot detonacyjny + Orkiestra Policyjna + Wóz OPP + alko-gogle
 • Służba więzienna (st. środki przymusu bezpośredniego) + Wóz ze sprzętem interwencyjnym + pokaz interwencji
 • Areszt Śledczy S-c (Stanowisko daktyloskopowe)
 • Straż Graniczna Ruda Śląska (stanowisko informacyjne) + Wóz elektroniczny do sprawdzania fałszywych dokumentów
 • Straż Miejska Sosnowiec (stanowisko sprzętowe) + Wóz interwencyjny Straży Miejskiej
 • Ochotnicza Straż Pożarna – wóz strażacki
 • Akademia Wychowania Fizycznego (stanowisko rekreacyjne + pokaz sportowy)
 • Wyższa Szkoła Medyczna S-c (stanowisko promocyjne szkoły) + POKAZ sprzętu i umiejętności z zakresu pierwszej POMOCY
 • Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe – instruktaż i pokaz pierwszej pomocy
 • Wyższa Szkoła Humanitas S-c (st. promocyjne szkoły- bezpieczeństwo narodowe)
 • Muzeum Spadochroniarstwa Wisła (stanowisko z eksponatami)
 • Klub Kiepury S-c (stanowiska promocyjne zajęć pozalekcyjnych Klubu) + pokaz SINKENDO i tańca CHEERLEADERS
 • WKU w Będzinie ( st.promocyjne WKU pod kątem obrony terytorialnej) +TEST WIEDZY O WOJSKU (dla chętnych)
 • Śląski Uniwersytet Medyczny (st. Promocyjne szkoły + pokazy specyfikacji wszystkich medycznych kier.)
 • Krótki wykład o działalności Cichociemnych prezentowany przez mgr historii, Kamila Kartasińskiego
 • Warsztaty tematyczne CKZiU Sosnowiec
 • Śląski Klub Strzelecki DSSR – stanowisko pokazowe z bronią czarno-prochową i pneumatyczną
 • Helikopter z Lotniczej Pizzerii Raj z Sosnowca

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/wojewodzkie-mistrzostwa-soo/

Strona 1 z 812345...Last »
Ta strona używa COOKIES. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarkiPolityka cookies
CLOSE
CLOSE