Cze 30 2016

Letnie Zawody DSSR – Silhouette 17-07-2016 – strzelnica Jaworzno

W dniu 17 lipca 2016 godz. 10.00

ODBYŁY SIĘ LETNIE ZAWODY DSSR W

KONKURENCJI SILHOUETTE (karabin,pistolet)
silhouette1

MIEJSCE ZAWODÓW – STRZELNICA MIEJSKA W JAWORZNIE

Zawody miały charakter otwarty dlatego zawodnikiem na naszych zawodach może być każdy posiadacz wiatrówki w wieku powyżej lat 10.  Zawodnicy którzy nie są pełnoletni mogą wziąć udział w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej.. Zawody będą miały charakter spotkania strzeleckiego na którym oprócz konkurencji Silhouette można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni ostrej centralnego i bocznego zapłonu. W tym celu została zorganizowana konkurencja w strzelaniu do tarczy z pistoletu sportowego 0,22 na dystansie 15 m. Po zakończeniu punktowanych konkurencji każdy z uczestników mógł postrzelać z dostępnej na strzelnicy broni palnej.

>>> WYNIKI ZAWODÓW <<<


 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/letnie-zawody-dssr-silhouette-17-07-2016-strzelnica-jaworzno/

Cze 19 2016

Mini piknik strzelecki – nowi Klubowicze DSSR

NOWI KLUBOWICZE DSSR

MINI PIKNIK NA STRZELNICY ROZKÓWKA

W niedzielę 19 czerwca na strzelnicy Klubu DSSR w Parku Rozkówka odbył się mini piknik strzelecki z udziałem nowych Klubowiczów. Klub DSSR rozrasta się i w ciągu tego roku zapisało się do nas 6 nowych członków. Wszyscy oni mogli się dzisiaj spotkać na Naszej strzelnicy i razem postrzelać oraz podyskutować o sprzęcie strzeleckim i organizowanych przez Klub DSSR zawodach. Pogoda dopisała. Nowi Klubowicze przybyli na strzelnicę ze swoimi najbliższymi. Było więc gwarno i wesoło. Wszyscy doskonale się bawili.

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/mini-piknik-strzelecki-nowi-klubowicze-dssr/

Cze 19 2016

Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie

Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie

15 czerwca 2016

   Na Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie dnia 15 czerwca o godz. 11.00 odbyły się zawody w strzelectwie sportowym „O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA JAWORZNA”.  Zawody te jako impreza sportowa dla dzieci i młodzieży doskonale wplotła się w obchody DNI JAWORZNA 2016r. i w obchody rocznicy 115 lat nadania naszemu miastu praw miejskich.

      Zarząd Miejski LOK w Jaworznie – organizator zawodów – postawił sobie za cel spopularyzowanie strzelectwa sportowego wśród młodzieży naszego miasta oraz wyłonienie najlepszych strzelców i najlepszych zespołów ze szkół, które w przyszłym roku szkolnym będą mogły startować i reprezentować to miasto w wielu innych zawodach strzeleckich.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z terenu Jaworzna w następujących kategoriach wiekowych:12 – 15 lat ( szkoły podstawowe i gimnazjalne) oraz 16 – 19 lat ( szkoły ponadgimnazjalne).

Uczniowie zmierzyli się w konkurencjach: KSP-20 oraz KPN-10.

O kolejności zajętego miejsca decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodnika w poszczególnych konkurencjach. Podobne zasady obowiązywały też dla zespołów.

            Do współorganizacji zawodów włączyło się Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie poprzez ufundowanie pucharów, medali i dyplomów oraz Politechnika Częstochowska, która ufundowała część nagród dla młodzieży. Na Dniach Otwartych Strzelnicy Jaworzno Klub DSSR reprezentował Sekretarz Klubu kol. Grzegorz Sakłak. Klub DSSR prezentował broń czarno-prochową oraz karabinki i pistolety pneumatyczne.

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/dzien-otwarty-strzelnicy-miejskiej-w-jaworznie/

Cze 12 2016

Wojewódzkie Mistrzostwa Ślaskiej Organizacji Obronnej

W piątek 10 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie MOS Sosnowiec (Aleja  Mireckiego 4) odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa o Odznakę Sprawności Fizycznej Śląskiej Organizacji Obronnej. Na Wojewódzkich Mistrzostwach Klub DSSR prezentował stanowisko pokazowe z bronią czarno-prochową oraz karabinkami i pistoletami pneumatycznymi. Klub reprezentowany był przez Grzegorza Sakłaka oraz Marka Barszczowskiego. W czasie mistrzostw został zaprezentowany bardzo bogaty program imprezy. Oprócz widowiska sportowego na odwiedzających czekało wiele atrakcji i ciekawostek, m.in. pokazy przygotowane przez Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Inspekcję Transportu Drogowego oraz uczelnie medyczne i sportowe.

W imprezie brali udział uczniowie klas mundurowych i członkowie organizacji proobronnych z całego województwa śląskiego. Na Stadionie Lekkoatletycznym MOS Sosnowiec przy Alei Mireckiego uczestnicy zmierzyli się  z rywalami w specjalnie przygotowanym siedmioboju. Był m.in. bieg na 3 kilometry, skłony tułowia w przód z kłodą, czołganie, przenoszenie opon oraz rozłożenie i złożenie broni KBK AKMS na czas. Siedmiobój miał na celu wyłonienie najbardziej zgranej i sprawnej drużyny.

Mistrzostwa miały charakter patriotyczny, ze względu na Rok Cichociemnych, wraz z udziałem ostatniego żyjącego Cichociemnego, Aleksandra Tarnawskiego, ps. Upłaz.

STANOWISKA PROMOCYJNE I POKAZY

 • Policja Wojewódzka z Katowic i Miejska z Sosnowca: sprzęt policyjny, robot detonacyjny + Orkiestra Policyjna + Wóz OPP + alko-gogle
 • Służba więzienna (st. środki przymusu bezpośredniego) + Wóz ze sprzętem interwencyjnym + pokaz interwencji
 • Areszt Śledczy S-c (Stanowisko daktyloskopowe)
 • Straż Graniczna Ruda Śląska (stanowisko informacyjne) + Wóz elektroniczny do sprawdzania fałszywych dokumentów
 • Straż Miejska Sosnowiec (stanowisko sprzętowe) + Wóz interwencyjny Straży Miejskiej
 • Ochotnicza Straż Pożarna – wóz strażacki
 • Akademia Wychowania Fizycznego (stanowisko rekreacyjne + pokaz sportowy)
 • Wyższa Szkoła Medyczna S-c (stanowisko promocyjne szkoły) + POKAZ sprzętu i umiejętności z zakresu pierwszej POMOCY
 • Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe – instruktaż i pokaz pierwszej pomocy
 • Wyższa Szkoła Humanitas S-c (st. promocyjne szkoły- bezpieczeństwo narodowe)
 • Muzeum Spadochroniarstwa Wisła (stanowisko z eksponatami)
 • Klub Kiepury S-c (stanowiska promocyjne zajęć pozalekcyjnych Klubu) + pokaz SINKENDO i tańca CHEERLEADERS
 • WKU w Będzinie ( st.promocyjne WKU pod kątem obrony terytorialnej) +TEST WIEDZY O WOJSKU (dla chętnych)
 • Śląski Uniwersytet Medyczny (st. Promocyjne szkoły + pokazy specyfikacji wszystkich medycznych kier.)
 • Krótki wykład o działalności Cichociemnych prezentowany przez mgr historii, Kamila Kartasińskiego
 • Warsztaty tematyczne CKZiU Sosnowiec
 • Śląski Klub Strzelecki DSSR – stanowisko pokazowe z bronią czarno-prochową i pneumatyczną
 • Helikopter z Lotniczej Pizzerii Raj z Sosnowca

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/wojewodzkie-mistrzostwa-soo/

Maj 25 2016

Harcerskie Zawody Strzeleckie 21-05-2016

czuwajW dniu 21 maja 2016 na strzelnicy Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR  w Parku Rozkówka odbyły się

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO STOWARZYSZENIA RUCHU HARCERSKIEGO  „CZUWAJ”

W dniu21 maja na strzelnicy Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR rozegrane zostały zawody strzeleckie o Puchar Przewodniczącego Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki DSSR oraz Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”. Zawody przeznaczone były dla młodzieży harcerskiej zrzeszonej w hufcu Będzińskim i Sosnowieckim.

Główną konkurencją tych zawodów było strzelenie z wiatrówek do tarczy oddalonej od strzelającego zawodnika o 10 metrów. Na zawody stawiła się ponad 30 osobowa grupa zawodników z Hufca Sosnowiec i Będzin.

Przedstawicielami Hufca Sosnowiec i współorganizatorami zawodów byli wi-ce Przewodniczący Stowarzyszenia harcmistrz Czesław Surma oraz instruktorzy: pwd Jacek Opalski, phm Mariusz Stańczyk oraz phm Jacek Filus. Klub DSSR reprezentowany był przez Zarząd Klubu DSSR. Obecni byli prezes klubu Marek Zborek, sekretarz Grzegorz Sakłak, skarbnik Henryk Kozioł oraz Bartłomiej Zborek.

O Puchar Przewodniczącego SRH „Czuwaj” walczyło sześć drużyn:

 • 65 SDWi „Leśny Lud” Hufiec Sosnowiec,
 • 29 SDH „Zwiadowcy” Hufiec Sosnowiec,
 • 119 ZDH „Pomarańczarnia” Hufiec Ziemi Będzińskiej,
 • 19 SDH „Płomień”  Hufiec Sosnowiec,
 • 58 ZDH „Wyklęci” 1 Hufiec Ziemi Będzińskiej,
 • 58 ZDH „Wyklęci” 2 Hufiec Ziemi Będzińskiej,

w skład każdej drużyny wchodziło 5 zawodników.

Dla niektórych uczestników sobotnie zawody był to pierwszy kontakt z wiatrówką, dlatego przed rozpoczęciem zawodów przeprowadzone zostało strzeleckie szkolenie z zakresu bezpiecznego posługiwania się karabinkiem pneumatycznym o naciągu sprężynowym. Szkolenie przeprowadził sekretarz Klubu kol. Grzegorz Sakłak. Natomiast zasady celowania przy pomocy otwartych przyrządów celowniczych omówił skarbnik Klubu kol. Henryk Kozioł. Piękna letnia niemalże bezwietrzna pogoda zachęcała zawodników oraz wróżyła dobre wyniki. Bezpośrednio przed zawodami przeprowadzono krótki trening podczas którego każdy zawodnik mógł osobiście przekonać się jak strzela się z wiatrówki zanim jeszcze będą to strzały punktowane.

mistH24

Punktualnie o godzinie 10.30 rozpoczęły się zawody. Na pięciu stanowiskach rozpoczęła strzelanie pierwsza z drużyn. Każdy z zawodników posiadał taki sam model karabinka dlatego szanse wystrzelania dobrego wyniku  dla wszystkich zawodników były jednakowe.  Było to możliwe dzięki pomocy dyrektora Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach dyr ppłk(r) Ryszarda Kasprzyka który zapewnił odpowiednie dla młodzieży karabinki do rozegrania tych zawodów. Dzięki temu każdy z zawodników strzelał z takiej samej wiatrówki. Jest to bardzo istotny element zawodów gdyż zapewnia każdemu zawodnikowi takie same szanse w przeprowadzonej rozgrywce. Już w czasie treningu można było zauważyć że niektórzy z uczestników strzelali bardzo celnie. Każdy z zawodników w ramach przeprowadzonej konkurencji strzeleckiej oddawał 8 strzałów do dwóch tarcz. Jedna z tarcz by była tarczą treningową do której zawodnik oddawał trzy strzały, drugą tarczą była to tarcza punktowana do której zawodnik oddawał pozostałe 5 strzałów. Zawody trwały do godziny 12.30. Po zebraniu tarcz komisja sędziowska rozpoczęła przeliczanie punktów. Wyłonieni zostali zwycięscy:

mistH41Najlepszy zawodnik w klasyfikacji indywidualnej: Nikola Krakowiecka – 45 pkt


 WYNIKI ZAWODÓW

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA  

Miejsce Liczba punktów Nazwa drużyny
I 191    58 ZDH „Wyklęci” 2 Hufiec Ziemi Będzińskiej
II 169    58 ZDH „Wyklęci” 1 Hufiec Ziemi Będzińskiej
III 142    119 ZDH „Pomarańczarnia” Hufiec Ziemi Będzińskiej
IV 141    19 SDH „Płomień”  Hufiec Sosnowiec
V 111    29 SDH „Zwiadowcy” Hufiec Sosnowiec
VI 61    65 SDWi „Leśny Lud” Hufiec Sosnowiec

WYNIKI ZAWODÓW

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

 Miejsce  Liczba punktów
Nazwisko i imię Nazwa drużyny
I 45 Krakowiecka Nikola 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 2
II 42 Nowak Piotr 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 2
III 38 Cywiński Karol 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 1
III 38 Ferdyn Zuzanna 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 1
IV 36 Ligenza Jakub 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 2
IV 36 Pająk Bartłomiej 58 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wyklęci” 2

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe  dyplomy oraz nagrody książkowe. Po zakończeniu zawodów każdy z uczestników mógł skorzystać ze strzelnicy i postrzelać jeszcze raz do tarczy, już bez takiego  stresu jak na zawodach. Dlatego też część zawodników nie pojechała do domów tylko do późnych godzin popołudniowych strzelała do tarcz oraz figurek HFT.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/harcerskie-zawody-strzeleckie-21-05-2016/

Strona 1 z 812345...Last »
Ta strona używa COOKIES. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarkiPolityka cookies
CLOSE
CLOSE