12.08.2018 – III Śląskie Mistrzostwa Strzeleckie HFT/FT – Jaworzno

III Strzeleckie Mistrzostwa Śląska Jaworzno 2018 w konkurencjach pneumatycznych HFT/FT

    W niedzielę 12 sierpnia 2018 r na strzelnicy miejskiej w Jaworznie rozegrane zostały III Strzeleckie Mistrzostwa Śląska w konkurencjach pneumatycznych HFT i FT. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone zgodnie z regulaminem PFTA. W zawodach uczestniczyło 50 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: juniorzy (9-16 lat), seniorzy (17-60 lat) oraz weterani w wieku 60+. Tor strzelecki składał się z 40 celów ustawionych na 20 stanowiskach strzeleckich. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Wyniki uzyskane przez zawodników w konkurencjach HFT/FT są zaliczane do punktacji generalnej Pucharu HFT/FT DSSR 2018.

   Tegoroczne Mistrzostwa Śląska okazały się zawodami trudnymi. Nikt zawodników nie wystrzelał kompletu punktów. Pomimo niemalże bezwietrznej letniej pogody u wielu zawodników na kartach wyników pojawiły się zera. Najlepszy wynik w konkurencji FT wystrzelał Jarosław Majda (38 pkt). W konkurencji HFT-1 pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Popławski (71 pkt), natomiast w kategorii sprężyn (HFT-2) najlepszym strzelcem okazał się Piotr Knysak (67 pkt.). Najlepszy junior to Szymon Kuberski na (56 pkt.)  

 

   Po raz pierwszy od wielu lat zawody zakończyły się bez dodatkowych dogrywek. Piękna pogoda oraz sportowa rywalizacja na torze sprawiła że zawody należy uznać za bardzo udane.

 

Szczegółowe wyniki zawodów można pobrać w pliku Excel —–> POBIERZ WYNIKI

Wyniki generalne Pucharu DSSR 2018   ———>  POBIERZ WYNIKI GENERALNE

 III Strzeleckie Mistrzostwa Śląska HFT/FT  są także III zawodami zaliczanymi do Pucharu DSSR HFT/FT 2018

    Gratulujemy zwycięzcom za osiągnięte wyniki i zapraszamy wszystkich sympatyków strzelectwa terenowego na następne zawody DSSR które odbędą się 07.10. 2018 r również na strzelnicy miejskiej w Jaworznie.

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/12-08-2018-iii-slaskie-mistrzostwa-strzeleckie-hft-ft-jaworzno/