13-15 października 2017, X Jubileuszowy Zlot w Zakrzowie 2017

 
W DNIACH OD 13 DO 15 PAŹDZIERNIKA 2017
TRADYCYJNIE JUŻ OD WIELU LAT ŚKS DSSR ZORGANIZOWAŁ
 
X JUBILEUSZOWY ZLOT STRZELECKI
DSSR ZAKRZÓW 2017
 
W CZASIE ZLOTU ZOSTAŁY ROZEGRANE ZAWODY
W KONKURENCJACH: HFT, FT, NHFT
DODATKOWO DLA CHĘTNYCH ZORGANIZOWANO
KONKURENCJĘ OLIMPIJSKA (PPN)
 
 
Miejscem zlotu tradycyjnie jak co roku od 10 lat był zalesiony teren
Ośrodka Wczasowo-Rekolekcyjnego CARITAS im. Jana Pawła II w Zakrzowie
 
 

W tym roku do rozegrania zawodów organizator przygotował dwa niezależne tory strzeleckie. Pierwszy tor strzelecki został ustawiony, tradycyjnie wzdłuż ścieżki prowadzącej do dolnej części Ośrodka. Tor ten znajdował się w terenie gęsto zadrzewionym dlatego organizator nazwał go „Torem leśnym”. Drugi tor został ustawiony w okolicy łąki i stoku narciarskiego oraz przylegającej do niego polany leśnej. Drugi tor otrzymał nazwę: „Tor na stoku”. Na każdym torze ustawione zostało 30 celów HFT oraz 8 dodatkowych celów dla strzelców konkurencji FT.

Pierwsi uczestnicy tegorocznego Zlotu do Ośrodka Wczasowego Caritas przyjechali już w czwartek w godzinach wieczornych, pozostali zameldowali się w piątek po południu. W tym roku swój przyjazd na Zlot zadeklarowało 107 uczestników. Były to najliczniejszy Zlot w historii Klubu DSSR. Pierwsze zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 w sobotę. Decyzją organizatorów zawodnicy strzelający w konkurencji FT i HFT2 zmagali się w tym dniu na „torze leśnym” natomiast zawodnicy HFT1 strzelali na „torze na łące”. Pogoda w dniu zawodów a właściwie w czasie całego Zlotu była wyśmienita.

Po skończonych zawodach HFT dla spragnionych strzelania ustawione zostały tarcze i zorganizowano konkurencję olimpijską ppn10 czyli tarczowe strzelanie z pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Ostatecznie sobotę zakończyły zawody w konkurencji nHFT czyli w gwarze strzelców tzw. „nocnik”. Były to nocne zawody w konkurencji HFT.

Drugi dzień zawodów przebiegał przy znacznie cieplejszej pogodzie. Wiejący w sobotę lekki wiatr w niedzielę niemalże ustał. W tym dniu nastąpiła także zmiana torów. Zawodnicy którzy w sobotę strzelali na „torze na łące” w niedzielę próbowali swoich sił na torze „w lesie” no i oczywiście zawodnicy z sobotniego toru „w lesie” zmagali się na „torze łąkowym”. Pomimo starań zarówno na torze „łąkowym” jak i „leśnym” nikt z zawodników nie wystrzelał kompletu punktów.  Zawody zakończyły się dogrywkami w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kiedy zawodnicy posilali się niedzielnym obiadem organizatorzy podliczali punkty.  Ostatecznie w godzinach popołudniowych zarówno podliczanie wyników z zawodów niedzielnych jak i klasyfikacja pucharowa została rozstrzygnięta. Odbyła się dekoracja zwycięzców a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody.

 

Tegoroczny X Zlot Strzelecki DSSR został zakończony. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za sportową rywalizację i miłą serdeczną atmosferę. Do zobaczenia na zawodach DSSR w roku 2018.

Wyniki zawodów w Zakrzowie —-> WYNIKI

Wyniki generalne Pucharu DSSR 2017 —-> WYNIKI

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/13-15-pazdziernika-2017-x-jubileuszowy-zlot-w-zakrzowie-2017/