17-06-2017 Gra Miejska Sosnowiec 2017 – DSSR współorganizatorem imprezy

GRA MIEJSKA SOSNOWIEC 2017 

ŚKS DSSR WSPÓŁORGANIZATOREM IMPREZY

 

   W dniu 17 czerwca w Sosnowcu, Stowarzyszenie Młodzi Wspólnie Dla zorganizowało I Grę Miejską 2017. Ideą tej imprezy była integracja pokoleń mieszkańców Sosnowca. W tym celu wspólnie zorganizowano tę ciekawą plenerową imprezę. Zawodnicy startujący w grze musieli jak najszybciej przebyć wyznaczoną trasę i zaliczyć konkurencje przygotowane przez organizatorów na rozmieszczonych w całym mieście punktach kontrolnych. Klub DSSR udostępnił zawodnikom klubowe wiatrówki oraz zorganizował mini strzelnicę pneumatyczną.  

 

   Jeden z tych punktów kontrolnych był obsługiwany przez klubowiczów DSSR. Aby zaliczyć „nasz punkt” zawodnicy musieli trafić co najmniej 3 razy w światło tarczy umieszczonej na dystansie 10m od strzelca. Wspomniany punkt kontrolny znajdował się na terenie parku usytuowanego przy Pałacu Shoena na ul. Chemicznej. W grze miejskiej wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn. Startujący zawodnicy byli w różnym wieku czyli od  lat 0 do 100.

   Impreza tak jak to założył główny organizator miała charakter integracyjny i wielopokoleniowy. Na innych punktach biegu zawodnicy zaliczali konkurencje sprawnościowe a także odpowiadali na pytania związane z historią miasta. W sumie zawodnicy mieli do przebycia około 7 km i musieli zaliczyć 12 punktów kontrolnych. Start zawodów rozpoczął się o godzinie 9.00 w okolicy głównego dworca kolejowego natomiast meta znajdowała się na tzw. „Górce Środulskiej”. Po skończonej grze na mecie wręczono nagrody zwycięzcom oraz dyplomy i podziękowania dla organizatorów i sponsorów imprezy.

I Grę Miejską 2017 zakończył koncert jednej z uczestniczek imprezy oraz wspólny grill i zabawa przy muzyce. Niestety pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorów jednak nie popsuła humorów ani wspólnej zabawy uczestnikom gry. Cieszymy się że jako Klub mogliśmy włączyć się do wspólnej zabawy.

ZDJĘCIA I GALERIA DSSR

FOTORELACJA Z IMPREZY ->  GALERIA

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/17-06-2017-gra-miejska-sosnowiec-2017-dssr-wspolorganizatorem-imprezy/