22-04-2018 V Zawody Multi-Konkurencyjne DSSR

V Multi-Konkurencyjne Zawody Strzeleckie DSSR 2018

w konkurencjach pneumatycznych HFT/FT oraz w strzelaniu do tarczy z broni palnej

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r na terenie strzelnicy Miejskiej w Jaworznie rozegrane zostały V Multi-Konkurencyjne Zawody DSSR. Zawody w konkurencjach HFT i FT były zgodnie  z regulaminem PFTA na rok 2018 oraz Regulaminem Pucharu HFT/FT DSSR 2018 . Wyniki uzyskane przez zawodników w konkurencjach HFT/FT są zaliczane do punktacji generalnej Pucharu HFT/FT DSSR 2018. W tym roku wysoka liczba zapisanych uczestników zawodów (93 osoby) spowodowała, że organizator w ostatniej chwili przed zawodami musiał zmienić konfigurację toru strzeleckiego. Początkowo planowano rozstrzygnąć te zawody na torze składającym się z 40 celów ustawionych na 20 stanowiskach jednak z uwagi na dużą liczbę zapisanych zmieniono tor i ostatecznie zawody zostały przeprowadzone na torze składającym się z 50 celów na 25 stanowiskach strzeleckich. Zawodnicy zmianę toru przyjęli z zadowoleniem. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00 natomiast planowane zakończenie zawodów z uwagi na zwiększenie liczby celów przeciągnęło się z planowanej uprzednio godziny 13.00 na godzinę 14.30. Przez cały czas trwania zawodów panowała piękna niemalże letnia pogoda. Tor nie należał jednak do najłatwiejszych i pomimo bardzo dobrych warunków pogodowych i niemalże bezwietrznym dniu nikt z zawodników nie zdobył maksymalnej ilości punktów. Najlepszym zawodnikiem strzelającym w konkurencji FT był Grzegorz Grabowski, który wystrzelał 40 pkt, tuż za nim drugie miejsce po bardzo wyrównanej walce zajął Jarosław Majda 39 pkt, natomiast trzecie miejsce w tej kategorii należało do Wojciecha Charzewskiego 36 pkt. W konkurencji  HFT-1 trzy pierwsze medalowe miejsca zajęli: Dariusz Kida 93 pkt, Grzegorz Mazur 90 pkt i Piotr Remiszewski 88 pkt. Najlepsze „sprężyny” czyli konkurencja HFT-2 w tych zawodach to Stanisław Gurba 76 pkt oraz Adam Hyska 75 pkt który w dogrywce wyprzedził Sławomira Wiśniewskiego 75 pkt. W kategorii juniorów trzy pierwsze miejsca zajęli Dawid Kobyłecki 83 pkt, Jerzy Zalewski 73 pkt oraz Szymon Kuberski 70 pkt. Najlepiej strzelającymi kobietami w tych zawodach były Katarzyna Frasińska (FT) oraz Dorota Nowak (HFT). Najlepszym zawodnikiem w kategorii 60+ został Andrzej Przybysz.

Szczegółowe wyniki można pobrać w pliku xls poprzez link —>>> Wyniki z zawodów

Wyniki generalne Pucharu DSSR  —–>>> Wyniki Puchar DSSR  2018

Oprócz zawodów pneumatycznych na strzelnicy w Jaworznie rozegrane zostały jeszcze zawody w konkurencji „broń palna”. Zawodnicy strzelali do tarczy TS4 z odległości 25 metrów z pistoletu wojskowego 9 mm oraz z pistoletu maszynowego Glauberyt. Każdy z zawodników oddał do tarczy po 7 strzałów w każdej konkurencji z których liczone było 5 najlepszych trafień do tarczy. Trzy najlepsze miejsca w konkurencji „broń palna” zajęli : Tomasz Żebracki 88 pkt, Sławomir Wiśniewski 85 pkt i Piotr Kawa 84 pkt. W kategorii junior zawodnicy strzelali z pistoletów i karabinków małokalibrowych oddając po 10 strzałów w każdej konkurencji, pierwsze miejsce wystrzelał : Michał Godyń 145 pkt, drugie: Grzegorz Wiśniewski a trzecie Szymon Kuberski.

V Multi-Konkurencyjne Zawody DSSR były równocześnie II zawodami zaliczanymi do Pucharu DSSR HFT/FT 2018

Gratulujemy zwycięzcom za osiągnięte wyniki i zapraszamy wszystkich sympatyków strzelectwa terenowego na następne zawody DSSR które odbędą się 12.08.2018 r również na strzelnicy miejskiej w Jaworznie.