I Tanie Zawody Treningowe DSSR 2019 – 07.04.2019

I Zawody DSSR z cyklu Tanie Zawody Treningowe 2019

Po raz pierwszy w historii Klubu DSSR zorganizowane zostały zawody nie biorące udziału w rozgrywkach pucharowych tego klubu. Formuła, której pomysłodawcą jest Klub DSSR LOK, z założenia ma za zadanie aktywować wszystkich sympatyków strzelectwa terenowego zarówno początkujących jak i tych bardziej doświadczonych. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się blisko 60 strzelców ze Śląska, Krakowa, Częstochowy czy Tarnowa. Na liście startowej nie zabrakło również czołowych polskich zawodników jak Gerard Cebula, Sławomir Wiśniewski czy Dominik Trutwin.

Dzień przebiegał bardziej w atmosferze rodzinnego pikniku niż zaciętej rywalizacji sportowej. Nie oznaczało to jednakże, że uczestnicy nie walczyli o wysokie wyniki korzystając z praktycznie bezwietrznych warunków panujących tego dnia.

Tor strzelecki składający się z 40 stanowisk zaplanowano zgodnie z aktualnym regulaminem PFTA w otaczającym strzelnicę miejską lesie ale i kilka celów zostało ulokowanych bezpośrednio na osiach strzeleckich. Część stanowisk było powtórką z niedawno rozegranego Pucharu Zimowego. Stanowiska były tak zaplanowane, aby można było wygodne zajmować pozycji strzelecki. Cele ustawione były w całym przekroju dopuszczalnych dystansów, chociaż dominowały raczej figurki dalekie.
Próby z postawami stojącymi i klęczącymi tradycyjnie już rozstawione zostały w okolicach maksymalnych dystansów i jak to „wymuszone” wymagały od uczestników pełnego skupienia i opanowania aby móc odnotować celne trafienie.

Zawody przebiegały sprawnie, bez zbędnych przerw, w związku z czym już koło godziny 14.00 zakończyła się główna konkurencja strzelecka. W czasie kiedy liczono wyniki organizatorzy zaprosili uczestników na posiłek, któremu towarzyszyły dyskusje na temat niuansów dzisiejszego toru oraz osiągniętych rezultatów.,

 

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/i-tanie-zawody-treningowe-dssr-2019-07-04-2019/