III Zawody Puchar Zimowy 2019

III ZAWODY PUCHARU ZIMOWEGO 2019

W niedzielę 17.02.2019 rozegrane zostały III Zawody należące do PZ 2019, zawody te były także
I Zawodami liczonymi do Pucharu DSSR HFT/FT 2019
Obrazek

Wszystkie konkurencje zostały rozegrane na torze strzeleckim wspólnym dla konkurencji HFT i FT, który składał się z 30 celów. Dla strzelców FT rozstawiono 7 dodatkowych celów w odległości powyżej 42 m i nie większej niż 50 m. Oprócz klasyfikacji indywidualnej została także przeprowadzona klasyfikacja drużynowa na zasadach obowiązujących w Pucharze Zimowym 2019.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Na III zawody tegorocznego Pucharu Zimowego przyjechało 96 zawodników z całej Polaski. W czasie zawodów panowała słoneczna i niemalże bezwietrzna pogoda. Taka aura dość nietypowa na pewno pomogła zawodnikom uzyskać lepsze wyniki. Najtrudniejszym celem imprezy okazała się figurka na stanowisku numer 10. Podobnie cel numer 17 sprawiał uczestnikom równie dużo kłopotów. Była to figurka ostrzeliwana z postawy klęczącej na dystansie 31 metrów ale widoczna jedynie w wąskim prześwicie pomiędzy grubymi pniami drzew.

20190217 144851

Zwycięzcą III Zawodów w konkurencji HFT 1 został Tomasz Kocemba który zdobył komplet punktów, drugie miejsce dla Rafała Zycha rozstrzygnęła dogrywka z  Piotrem Remiszewskim  ponieważ  ci zawodnicy zdobyli tą samą ilość 57 punktów.

20190217 1449391

W HFT2 najwyższy wynik 54 pkt. uzyskał Dawid Dyrycz, drugi był Piotr Knysak a trzeci Sławomir Opiela.

20190217 145039

W FT  pierwszy był  Dariusz Rup, drugą lokatę zajął Tomasz Wróblewski a trzecie miejsce wywalczył Paweł Switowski.

20190217 145125

Wśród juniorów zwyciężył Adam Korábečný przed Grzegorzem Wiśniewskim i Zofią Krupą.

20190217 145325

Po raz trzeci z rzędu ekipa WKFT w składzie Piotr Remiszewski, Rafał Zych i Tomasz Wróblewski pokonała konkurentów w rywalizacji drużynowej i mogła świętować zwycięstwo w końcowym pucharowym rankingu klubowym.