Piknik Strzelecki Żory – 13.XI.2016

Forum Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni Strona Główna

13 listopad 2016 

PIKNIK STRZELECKI W ŻORACH

W dniu 13.11.2016  na strzelnicy w Żorach odbył się piknik strzelecki  „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Impreza ta  została zorganizowana przez Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni  przy współudziale zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.20161113_103130

Oprócz oddania  tytułowych 10 strzałów przez wszystkich chętnych, wśród atrakcji też były:

  • pokazy obsługi i strzelania z broni czarno-prochowej,
  • prezentacja udzielania pomocy przedmedycznej,
  • omówienie i zaprezentowanie strzelectwa dynamicznego,
  • konkurs wiedzy militarnej z nagrodami,
  • strzelnica pneumatyczna prowadzona przez Klub DSSR,
  • ognisko integracyjne z  własnoręcznie pieczonymi kiełbasami.

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/11/12.jpg

Przez cały piknik  kolekcjonerzy ze Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni,  Stowarzyszenia Miłośników Broni GIWERA oraz Stowarzyszenie Strzelców i Kolekcjonerów Broni, prezentowali swoi zbiory broni.

Mimo chłodu i lekkich opadów śniegu  swoje umiejętności strzeleckie postanowiło sprawdzić ponad 80 strzelających. Wraz z rodzinami,  na pikniku było prawie dwieście osób.

Każdy strzelający dostał pamiątkowy dyplom oraz  powiększył swoją wiedzę dotyczącą broni.

Impreza nie mogła by się odbyć bez pomocy: Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR LOK, WojnArm, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Żor, Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, Ruland Engineering & Consulting, Dixie Bar oraz  RED-MED

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/11/6.jpg

Klub DSSR wystawiał stoisko na którym prezentowane były pistolety i karabinki pneumatyczne. Ponieważ piknik odbywał się na strzelnicy i w terenie który pozwalał na ustawienie mini strzelnicy pneumatycznej dlatego na stoisku DSSR można było nie tylko obejrzeć sprzęt strzelecki lecz także strzelić z pistoletu lub karabinu do tarczy na dystansie 10m. Oprócz tarczy postawiliśmy także kilka figurek HFT. Pomimo lekkiego mrozu i przemijających opadów śniegu stoisko DSSR cieszyło się niemałą popularnością. Przez kilka godzin klubowicze mieli pełne ręce roboty. O popularności naszego stoiska świadczy fakt że w czasie pikniku goście wystrzelili prawie 2 paczki śrutu czyli oddali około 1000 strzałów. Dzięki przenośnej strzelnicy z zamontowanym tarczo-ciągiem wymiana tarcz i sprawdzanie wyników było bardzo wygodne i bezpieczne.

FOTORELACJA Z PIKNIKU

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/piknik-strzelecki-zory-13-xi-2016/