Sekcja CP

SEKCJA STRZELCÓW CZARNOPROCHOWYCH DSSR

   Zainteresowanie bronią strzelecką czarnoprochową pojawiło się w Polsce od chwili, gdy w 2004 roku weszła w życie znowelizowana Ustawa o Broni i Amunicji, pozwalająca posiadać bez pozwolenia repliki broni wytworzonej przed 1850 r.. Od tego czasu rozpoczęło się w Polsce strzelectwo czarnoprochowe. Pojawiły się w sklepach najpierw najtańsze, później nieco droższe i lepsze repliki karabinów, pistoletów i rewolwerów ładowanych odprzodowo czarnym prochem.

Od roku 2004 zaczęły być organizowane, na początku sporadycznie, potem planowo i regularnie zawody w strzelectwie czarnoprochowym. Obecnie wiele z nich stanowi już stałe punkty w kalendarzu zawodów odprzodowych i są rozgrywane corocznie w tym samym terminie. W 2005 roku Polski Związek Strzelectwa Sportowego uznał strzelectwo czarnoprochowe za integralną część strzelectwa sportowego, przyjął regulaminy strzelań czarnoprochowych oraz zaczął włączać, co większe zawody do oficjalnego kalendarza imprez PZSS.

Po prawie dwóch latach przerwy sekcja strzelców czarnoprochowych DSSR wznowiła swoje spotkania.Od dnia 3.marca.2012 r spotykamy się na strzelnicy w Jaworznie ul. Szczakowska 82. Strzelamy z broni CP krótkiej (rewolwery, pistolety) jak również z karabinów ( Hawken, Kentucky). Strzelnica w  Jaworznie dysponuje osią strzelań o długości 50 m. Na chwilę obecną nie ma ustalonego stałego harmonogramu spotkań. Na strzelania umawiamy się poprzez forum DSSR – jeżeli tylko zbierze się wystarczająco duża grupa 4 – 5 osób to jedziemy do Jaworzna postrzelać z broni czarnoprochowej.


Spotkanie strzeleckie CP na strzelnicy w Jaworznie

Permalink do tego artykułu: http://dssr.org/portal/sekcja-cp/